Visán OPTIMA dog

- španělské vysoce kvalitní krmivo pro psy, které obsahuje 60% masa, z toho 25% čerstvého, nemraženého masa.

Firmě Visán to umožňuje unikátní systém F.M.I.S. = Fresh Meat Injection System ( systém vstřikování čerstvého masa ).

Výrobky Optima se dodávají v moderních obalech z metalické fólie,díky kterým je krmivo uchováno bez přístupu vzduchu, vlhkosti, atd... .

Tím zůstává výrobek déle čerstvý, voňavý a chutný.

Španělská společnost Visán, založena roku 1928, působí na českém trhu již řadu let. V rámci stálého zlepšování v roce 2011 otevřela nový výrobní závod s nejlepší technologií výroby v Evropě, která jí umožňuje využívat jedinečné způsoby výroby krmiv pro psy a kočky. Za dobu své působnosti na tuzemském trhu se stala značka Visán synonymem kvality a výjimečnosti. Stěžejním prvkem výroby je špičkový extrudér Wenger. Výroba je řízena počítačem a továrna patří mezi provozy s nejmodernější technologií výroby v Evropě. Firma Wenger Manufacturing Inc., výrobce extruderu Wenger, je považována za dodavatele nejlepších extruzních zařízení na světě. Kvalitní extruze má veliký vliv na stravitelnost konečného výrobku.

Produkty VISÁN neobsahují sóju, geneticky modifikované suroviny, chemická barviva ani konzervanty.
Jsou konzervovány přírodně pomocí vitamínů E a C.


Všechny receptury jsou vytvořeny podle nejmodernější koncepce v oblasti výživy psů s důrazem na podporu zdraví zvířete.

Optimanova – řada superprémiového krmiva pro psy a kočky vytvořena se zaměřením na autentický a přírodní koncept výživy tedy tak, aby splňovala nejpřísnější kriréria moderního a kvalitního krmiva.
K přípravě krmiva je využíván unikátní vstřikovací systém čerstvého masa FMIS přidávájící pouze čerstvé maso, které nikdy nebylo zmrazeno. Díky této technologii může být použito až 50% čerstvých surovin. Na rozdíl od krmiv využívajících masové moučky, které jsou dvakrát tepelně úpravovány - při zpracování masové moučky a při samotné výrobě krmiva, prochází čerstvé maso v krmivech Optimanova pouze jedním tepelným zpracováním. To znamená, že díky FMIS dostává Váš pes nebo kočka v každé granuli více chuti, vitamínů z masa, tuky s nižším okysličením a méně denaturovaných znehodnocených bílkovin než u krmiv, ve kterých nebyla použita tato jedinečná technologie. Samotné granule jsou sušeny při nízkých teplotách, aby bylo zabráněno znehodnocení živin, které jsou citlivé na vysoké teploty. Žádná z používaných surovin neobsahuje geneticky modifikované organismy, tím pomáhá zachovávat přirozený řád a jelikož připrava probíhá přírodním procesem, jedná se o holistické ingredience a tím pádem o holistické krmivo.
Produkty mají jedinečnou chuť i vůni, protože obsahují pouze přírodní dochucovadla vyráběné přímo ve společnosti Visán.

V současné době trápí mnoho zvířat různé potravinové alergie a intolerance. Krmivo Optimanova neobsahuje žádné syntetické příchutě, barviva ani konzervační látky. Navíc využívá koncept monoproteinové diety. Vždy je použit pouze jeden zdroj živočišné bílkoviny: kuře, králík, nebo losos, použití více živočišných bílkovin zhoršuje stravitelnost krmiva. Hyperimunní poruchu nebo alergii mohou vyvolat i některé rostliny. Z tohoto důvodu se suroviny jako sója nebo pšenice nedoporučují pro výrobu krmiv pro psy a kočky. Pro už tak jedinečné krmivo Optimanova byla vybrána, jako jediný zdroj škrobu, rýže a v některých produktech byla nahrazena bramborami. Krmivo obsahující brambory je tedy naprosto bez obilovin. Všechny krmiva této řady jsou hypoalergenní.